آمار

کاربر : (0)
مهمان : (1)
ربات ها : (0)
در کل : 1 نفر آنلاین
بازدید امروز: 15
بازدید دیروز: 43 [-86.35 %]
بازدید سالانه:10798
بازدید کل:110282
بیشترین بازدید:2387 در 1395.03.27

+0  
مطالب: 104
+0  
نظرات: 5
+0  
کاربران: 1000

مدیران کل: 1
مدیران سایت: 0
اعضای ویژه: 0
انتظار تایید: 0
کاربران: 999

آمار کاربران:
امروز: 0
دیروز: 0
این هفته: 0
این ماه: 0

ثبت نام کلاس های تابستانی شطرنج

توسط: admin در 11-03-1397, 12:33
  • Like
  • 0
 

چرا باید آموزش شطرنج را برای فرزندانمان انتخاب کنیم؟

شطرنج چیست؟

آموزش شطرنج در عصر حاضر به یکی از مهمترین عوامل در راستای پیشرفت ذهنی بشر تبدیل شده است. شطرنج آمیزه ای از علم و هنر و خلاقیّت است که امروزه به عنوان بهترین وسیله کمک آموزشی در جهان شناخته شده است. شطرنج یک بازی علمی بسیار پیچیده است که دارای صفحه ای  64 خانه ای و همچنین 32 مهره میباشد. در بازی شطرنج شش نوع مهره وجود دارد که هر کدام دارای قوانین حرکتی مختصّ خود هستند و بسته به شکل حرکتی خود، از قدرت و ارزش متفاوتی نیز برخوردارند. همین موضوع موجب پیچیدگی در محاسبات بازی شطرنج شده و ضمن آنکه زیبایی آن را دوچندان می کند، آموزش شطرنج را به امری دشوار بدل کرده است.

طی تحقیقات صورت گرفته حدود 500 میلیون نفر در سرتاسر دنیا شطرنج بازی می کنند و یا حداقل با آن آشنایی دارند. حال اگر پیشرفت تکنولوژی در ساخت بازی های مختلف در چند دهۀ اخیر را در نظر بگیریم، این موضوع خود میتواند نشانگر جذابیت این بازی استراتژیک باشد.


آموزش شطرنج-بهترین وسیله برای پرورش سلولهای مغز
آموزش شطرنج-بهترین وسیله برای پرورش سلولهای مغز

آموزش شطرنج و فواید آن برای کودکان!

تا اواخر قرن بیستم بازی شطرنج مختصّ قشر خاصّی از جامعه بود و در بیشتر موارد، افراد تحصیل کرده و روشنفکر جذب شطرنج شده و به انجام آن می پرداختند. اما در چند دهه گذشته و با پیشرفت بشر در زمینه استفاده از کامپیوتر و گسترش اطلاعات، فواید این بازی زیبا بر همگان آشکار شد و افراد بیشتری از تمامی سطوح و طبقات اجتماعی به انجام این بازی روی آوردند.

بحث فواید و اثرات مثبت آموزش شطرنج بسیار گسترده است و به چند مورد خلاصه نمی شود، اما از شاخص ترین اثرات مثبت آن می توان به فعال کردن نیمکره غیر فعال مغز، تقویت حافظه، بالا بردن سرعت محاسبه و پردازش مغز، گسترش عمق محاسبات در مغز، بالا بردن قدرت خلاقیّت ذهنی، تقویت قدرت تصمیم گیری صحیح، بالا بردن حس اعتماد به نفس، تقویت حس خود شناسی و ده ها مورد دیگر اشاره کرد.

آموزش شطرنج جزئی از آموزشهای پایه ای کشورهای پیشرفته!

فواید و اثرات مثبت آموزش شطرنج باعث شده تا در کشورهای پیشرفته، آموزش شطرنج به عنوان یکی از ارکان اصلی آموزش علوم پایه، برای کودکان و نوجوانان در نظر گرفته شود و سن آموزش شطرنج به شکل محسوسی پایین بیاید.

ما به شما اولیای گرامی توصیه میکنیم، برای هر چه بیشتر شدن سرعت پیشرفت فکری فرزندانتان و تضمین موفقیت آنها در آینده، آموزش شطرنج را به عنوان یکی از برنامه های اصلی فرزندانتان در نظر بگیرید و از این وسیلۀ کمک آموزشی بی نظیر کمال بهره برداری را انجام دهید.

 

 

بازدید کننده عزیز, شما هنوز به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.
اطلاعات


ارسال نظر به این پست پس از 10 روز پس از انتشار امکان پذیر می باشد
تاریخ و نکات روز
جمعه, 01 تیر 1397

کد پیگیری فرم ارسالی
اعلانات
نظرسنجی

نظرشما در مورد سیستم؟